6 grudnia uczniowie klas 0-III wybrali się na Koncert Mikołajkowy w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zielonogórskiej pod batutą Joanny Ślusarczyk. Tematem przewodnim była muzyka z baletu „Jezioro łabędzie” Piotra Czajkowskiego. Wśród zagranych przez orkiestrę utworów znalazły się m.in. Mazur, Polonez, Taniec wieszczki cukrowej, Jezioro łabędzie. Uczniowie mieli także okazję poznać wiele tańców ludowych, wysłuchać występu swojego rówieśnika-akordeonisty oraz zadyrygować orkiestrą. Większość młodych melomanów przyznała, że była to ich pierwsza wizyta w filharmonii. Byli jednak i tacy, którzy mieli już za sobą pierwsze muzyczne doświadczenia. Koncert bardzo się wszystkim podobał. "Muzyczne spotkanie” w filharmonii to ciekawe uzupełnienie lekcji muzyki.

image004
image001
image002
image003