Jesienią 2017 roku Wydział Ochrony Środowiska UM w Zielonej Górze, ogłosił konkurs plastyczny dla uczniów zielonogórskich szkół podstawowych i gimnazjalnych pod tytułem „Śmieci nie giną w piecu, one wracają do nas przez komin…!”. 11 Stycznia o godzinie 11.00 odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień. Spotkanie miało miejsce w tymże wydziale na ul. Dąbrowskiego. Wśród laureatów konkursu nie mogło oczywiście zabraknąć reprezentacji naszego zespołu szkół. I tak, II miejsce w kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej otrzymał Stasiu Zidek z klasy III e. W kategorii klas IV-VII wyróżnienia otrzymały: Ada Hawrot z klasy IVd i Oliwia Mamczys z Va. Zaś Gimnazjum nr 9 reprezentowały wyróżnione prace Luizy Kubackiej i Julii Orszulak z klasy 2GE.
Opiekun: Mariola Brosławska oraz Jolanta Bryńska