14 marca zespół wokalno-instrumentalny działający w naszej szkole wystąpił na Młodzieżowym Festiwalu Piosenki 2018 w zielonogórskiej Hydrozagadce. Organizatorem tej - jak się okazało, dużej imprezy był Zielonogórski Ośrodek Kultury. Uczniowie zaprezentowali dwa utwory we własnej aranżacji: Edd Sheeran “Thinking out Loud” oraz One Republic „Counting Stars”. Wykonania bardzo się spodobały, dlatego zespół został zaproszony na kolejne koncerty, m.in. z okazji Rodzinnej Majówki oraz Dnia Dziecka. Zespół tworzą uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum oraz liceum: Marcel Kukurowski - śpiew kl.2G, Kuba Szalpuk – saksofon i keyboard kl. 2 LO, Antoni Tyliszczak - pianino kl.7, Agnieszka Kowaliczek kl. 2G, Iga Chmielewska kl.2G, Agata Kolasa kl.2G, Nicola Wolanin kl.2G, Jagoda Romejko kl.6, Julia Sarlińska kl.7b, Martyna Bobowska kl.7b. Opiekunem, a zarazem instruktorem muzycznym zespołu jest pan Dominik Rajchel.
Wszystkim serdecznie gratulujemy! /SI/