Jak co roku uczniowie Zespołu Szkół Ekologicznych wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym „KANGUR 2019”. W kategorii Żaczek z zadaniami zmagało się 23 uczniów, Maluch 46, Beniamin 43, Kadet 22, a w kategorii Junior 11.
Organizatorem tego konkursu na terenie Polski jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych, a patronuje przedsięwzięciu Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu. W regionie zielonogórskim rolę organizatora pełni Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Zielonej Górze.  Miło nam ogłosić, że nasi uczniowie jak co roku osiągnęli sukces w tym konkursie.  Bardzo dobre wyniki w Szkole Podstawowej zdobyli:

Słowek Franciszek - bardzo dobry wynik 4c

Łapka Maja- bardzo dobry wynik 5b

Majorczyk Andrzej - bardzo dobry wynik 7c

Szumański Piotr- bardzo dobry wynik 8b

Strehl Marcelina- bardzo dobry wynik 8a

Poniżej wszyscy wyróżnieni uczniowie:

Wyniki dla kategorii: Żaczek klasa 2 szkoły podstawowej:
Smidoda Tymon - wyróżniony
Hawrot Alicja - wyróżniona
Wieczorek Paulina- wyróżniona
Siewierska Wiktoria- wyróżniona

Wyniki dla kategorii: Maluch klasa 3 i 4 szkoły podstawowej:
Słowek Franciszek - bardzo dobry wynik
Łuczak Klara - wyróżniona
Urbaniak Mikołaj- wyróżniony
Tomasz Mazur - wyróżniony
Majorczyk Franciszek- wyróżniony
Marchewka Szymon- wyróżniony
Błaszyk Michalina - wyróżniona
Jabłoński Wojciech- wyróżniony


Wyniki dla kategorii: Beniamin klasa 5 i 6 szkoły podstawowej:
Łapka Maja- bardzo dobry wynik
Wasilewski Mateusz- wyróżniony
Piela Monika- wyróżniona
Latkowski Dawid- wyróżniony
Barczak Karolina- wyróżniona
Mamczys Oliwia- wyróżniona


Wyniki dla kategorii: Kadet klasa 7 i 8 szkoły podstawowej:
Majorczyk Andrzej - bardzo dobry wynik
Szumański Piotr- bardzo dobry wynik
Strehl Marcelina- bardzo dobry wynik
Bąk Bartosz- wyróżniony
Łokietko Bruno- wyróżniony
Wakczak Natan- wyróżniony
Kalembkiewicz Franciszek- wyróżniony
Drzewiecki Kacper- wyróżniony
Stepnowska Julia- wyróżniona
Dudziak Kinga- wyróżniona
Macholak Szczepan - wyróżniony


Wyniki dla kategorii: Junior klasa III gimnazjum:
Chojak Jakub - wyróżniony

Gratulujemy, opiekunami uczniów są: B. Liwocha, A. Kolman-Zatorska, D. Stankiewicz, M. Krzesińska, A. Gadomska, A. Sitek, H. Kała, A. Michalska, A. Zaranowski, R. Gorzelany i M. Kociemba-Trąbka.

Piotr Szumański kl.8B Marcelina Strehl kl.8A
Piotr Szumański kl.8B Marcelina Strehl kl.8A
Andrzej Majorczyk kl. 7C
Andrzej Majorczyk kl. 7C
Franciszek Słowek kl. 4C
Franciszek Słowek kl. 4C