27.11.2017 r. w Ekologicznej Szkole Podstawowej nr 22 odbyło się rozstrzygnięcie konkursu "Dzik jest dziki". Konkurs miał na celu poprawę bezpieczeństwa ludzi i zwierząt na terenach miasta Zielona Góra. Koordynatorem akcji była nauczyciel przyrody - Joanna Lewszyk. Zbieraliśmy nasiona dębu i kasztanowca z terenów miejskich. Ilość zebranych przez klasy kilogramów przerosła nasze najśmielsze oczekiwania.

W sumie zebraliśmy prawie 4 tony!!!!

W kategorii klas 0-3 wygrały:
- I m - klasa 1a - 282,1 kg i klasa 3a - 281,2 kg,
- II m - klasa 1c - 252,8 kg i klasa 0a - 252,7 kg.
W kategorii klas 4-6 wygrały:
- I m - klasa 6c - 418,9 kg!!!
- II m - klasa 5c - 234,6 kg,
- III m - klasa 6b - 207,5 kg.
Nagrody finansowe, dyplomy i słodkie upominki ufundowały Koła Łowieckie z Zielonej Góry "Dąb" i "Bór" oraz Polski Związek Łowiecki w Zielonej Górze. Bardzo dziękujemy!

Dziękujemy też wszystkim zaangażowanym dzieciom z rodzinami, wychowawcom, obsłudze szkoły oraz pomocnikom - p. Alicji Berkowskiej i p. Dariuszowi Grabskiemu- którzy dźwigali, ważyli i przesypywali tony zebranych nasion.

Gratulujemy!!!