W dn. 23-28 kwietnia uczniowie Ekologa uczestniczyli w międzynarodowych warsztatach jeździeckich. Razem ze swoimi rówieśnikami z niemieckiego Cottbus angażowali się w rozmaite zajęcia na świeżym powietrzu. Uczniowie zmagali się w sportach indywidualnych i zespołowych: piłce nożnej, koszykówce, tenisie stołowym czy skokach na skakance. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się codzienne zajęcia jeździeckie. Młodzież, pod okiem wykwalifikowanych instruktorów, uczyła się zasad pracy z koniem oraz techniki jazdy. Dzięki temu uczestnicy wzbogacili swój słownik o pojęcia związane z jeździectwem: toczek, uzda, bryczesy, anglezowanie i inne. Kwietniowe spotkanie dało również możliwość poznania języka sąsiada. Uczestnicy projektu porozumiewali się po niemiecku, angielsku i …polsku. Warsztaty zostały sfinansowane przez Euroregion Sprewa-Nysa-Bóbr.

Koordynator projektu: Anna Oniszczuk

DSC01903
DSC01909
DSC01931
DSC01932
DSC01938
DSC01949
DSC01951
DSC01963
logo euroregion 2018

Uczniowie klasy II b wykonali wspólną pracę na miejski konkurs plastyczny organizowany przez Centrum Nauki Keplera Planetarium Wenus. Konkurs ogłoszono z okazji 50-lecia lądowania człowieka na Księżycu a jego tematem było wykonanie projektu rakiety. „Tęczowa błyskawica” zyskała uznanie jury konkursu i zdobyła zaszczytne II miejsce na ok 50 zgłoszonych prac. Uroczyste wręczenie nagród nastąpi 20 maja.

Ostatnie dni obecności zimy na terenie naszej szkoły godnie „uczcili” uczniowie ósmych klas budując ogromnego zimowego ludka:)

- i to wszystko  podczas przerwy obiadowej. Ile w tym było radości!!!

IMG_20190204_134048
Nowy obraz
fot1_1

Bohaterem tygodnia w klasie 1 a była Wiktoria. Sałatka owocowa przygotowana według przepisu rodziców Wiktorii wszystkim bardzo smakowała.

11 stycznia, uczniowie klasy 1 a wybrali się do energetyki ENEA w Zielonej Górze. Po obejrzeniu prezentacji na temat bohatera tygodnia-Adasia i jego rodziny, zjedzeniu smakołyków pierwszoklasiści mieli spotkanie z Krzysiem Elektrykiem, który opowiadał, że " nie taki prąd straszny". Na zakończenie wizyty w ENEA każdy uczeń otrzymał książeczkę, breloczek, mazak i długopis. Dziękujemy!

I miejsce w Zielonej Górze w plebiscycie "Gazety Lubuskiej"  Szkoła na Medal 2018 dla Zespołu Szkół Ekologicznych im. Unii Europejskiej w Zielonej Górze.